ZS-4 - трьох-секційний септик об'ємом 2.4 м3
Призначений для встановлювання в будинках, дачах, котеджах з постійним проживанням 4 осіб, або обслуговування до 8 працівників офісної будівлі. СНиП 2.04.03 85 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди »Стаття 6.79. Повний розрахунковий обсяг септика слід приймати:
- при витраті стічних вод до 5 м3/добу не менше 3-кратного добового припливу.
Переваги:
забезпечують високу ступінь очищення 95%, що досягається завдяки природній здатності грунту до самоочищення;
призначені для постійного і сезонного використання, стійкі до тривалих простоїв і коливань скидів;
не вимагають наявності електрики;
септик і все труби виготовлені з пластику, що забезпечує їх довговічність і простоту монтажу.
Конструкція септика ZS4
Септик оснащений телескопічним подовжувачем технічної горловини Ø400 мм, який дозволяє регулювати глибину впуску підводить каналізаційної труби на позначках від -0,8 до -1,2 м.
Перша секція
У цій камері природним чином здійснюється першорядна, груба очистка потрапляють в септик побутових стоків від зважених дрібних і великих частинок. На дні камери осідає пісок, дрібні картопляні очистки та т. Д. (Все, що може пройти через раковину на кухні або в санвузлі).
Друга секція
Тут відбувається розкладання хімічних сполук, що утворилися в результаті використання різних миючих засобів, засобів особистої гігієни і розкладання органічних сполук природного походження.
Третя секція
Виконує роль кінцевого освітлювача побутових каналізаційних стоків. Шляхом остаточного гравітаційного відстоювання зважених часток, освітлені стоки досягають ступеня очищення до 65% від початкового рівня забруднення.
Після проходження септичній частини очисної споруди стічні води направляються на ґрунтову доочистку (ступінь очищення до 95%)
У тих випадках, коли ґрунтова доочищення не може бути виконана: рівень грунтових вод дуже високий (≤0,4 м від рівня поверхні землі), поля грунтової доочищення виконуються в насипу.
Якщо ж потрібна підвищена якість очищення стічних вод, - використовується cистема глибокої біологічної очистки стічних вод ZS-6.
Принцип дії
Робота септика для будинку ZS-4 заснована на традиційній технології природної (грунтової) фільтрації. Процес очищення відбувається в два етапи:
Етап перший - попереднє очищення
Стічні води самопливом по трубопроводах потрапляють в септик (підземний пластиковий резервуар), призначений для накопичення і освітлення стоків. Частина забруднення розчиняється, все нерозчинні речовини осідають на дно резервуара. На виході стоки ще недостатньо очищені (50-65%) і повинні бути спрямовані на подальшу обробку.
Етап другий - доочищення
Остаточне очищення відбувається на полях підземної фільтрації - мережа зрошувальних (дренажних) труб, закопаних у землю. Труби лягають на шар щебеню дрібної фракції. Між трубами і щебенем утворюється біоплівка з мікроорганізмів, які поглинають все решта шкідливі речовини і очищають воду до 95%. Оскільки процес відбувається повільно, площа поля повинна бути досить великою.
Монтаж
Місце розташування вибирається з урахуванням необхідності періодично спорожняти септик від твердого органічного залишку асенізаційним автомобілем. Монтаж системи не вимагає використання важкої будівельної техніки, виготовлення / монтажу будь-яких бетонних конструкцій. Система монтується в яму, з'єднуються вузли, проводиться зворотна засипка піском.
- рівень грунтових вод в місці установки не повинен перевищувати 1,5 м (від дренажної труби);
- грунт обов'язково повинен бути водопроникним (пісок, супісок);
- потрібна наявність вільного простору на ділянці з розрахунку приблизно 6,2м2 на одного проживаючого;
- каналізація повинна мати вентиляцію з виведенням витяжної частини на дах будівлі.
Варіанти монтажу системи природного фільтрації
Застосування системи у вигляді поля підземної фільтрації (низький рівень грунтових вод; грунт пісок, супісок)
Застосування системи у вигляді поля підземної фільтрації в насипу (високий рівень грунтових вод; грунт пісок, супісок)
Обслуговування
Раз в 1,0 - 1,5 року: очистка септика від твердого органічного осаду (при сезонному або періодичному проживанні раз в 2 - 3 роки).Регулярно: проводити перевірку роботи всіх компонентів системи (огляд розподільного колодязя, дренажу, вентиляції);
При сезонному використанні і тривалих простоях рекомендується застосовувати біоактиватори - порошки з суміші мікроорганізмів, що прискорюють процес розпаду органічних речовин.